MASOPUSTNÍ
JARMARK

Masopustem město žije od roku 2017. U místních obyvatel i návštěvníků města si tato akce získala velkou oblibu. Jedná se o víkendovou akci, která se koná na přelomu února a března na náměstí Svobody v Místku. Je plná bujarého veselí, zábavy a hodování. Bohatý je kulturní program i občerstvení. Ve stáncích lze zakoupit mimo jiné spoustu zabijačkových pochoutek a farmářských výrobků. Nechybí tradiční průvod masek, představení kejklířů, komediantů a kouzelníků. Návštěvníky láká i ukázka porcování prasete a výroby jelit, jitrnic i tlačenky. K dobré náladě hraje masopustní kapela a pro děti jsou připraveny divadelní  pohádky.

Masopust je totiž svátek bujarý, ve znamení hodování, tanečních zábav, zabíjaček a svateb. Prastarý svátek „Masopust“ začíná už svátkem Tří králů a pokračuje až do Popeleční středy, kterou začíná 40 denní půst před Velikonocemi.

Zájemci z řad farmářů, uzenářů, pekařů nebo výrobců rukodělných produktů (pouze jako doplňkový prodej – v omezeném množství), kteří by chtěli své produkty prodávat na Masopustním jarmarku se mohou hlásit na Živnostenském úřadu magistrátu:

tel.: 558 609 298
tel.: 777 921 809
tel.: 777 921 894
e-mailem: trhyfm@frydekmistek.cz​

Magistrát města Frýdku-Místku
Radniční 1148, Frýdek, Frýdek-Místek
PSČ 738 01

 

14 + 4 =